NIDEK Auto Refraktometer AR-1/1a/1s

  • Presné meranie refrakcie.
  • Jednoduché meranie VA s testom oslnenia.
  • Jednoduché posúdenie zákalu pomocou retroiluminačného obrazu.
  • Meranie akomodácie prispôsobené pacientovi.
Základný popis

Nidek AR-1/1a/1s: Presnosť, pohodlie a komfort pre pacienta v jednom!

Automatické refraktometre NIDEK AR-1, AR-1a a AR-1s sú prístroje na presné meranie refrakcie. Pomocou modelu AR-1s jednoducho a rýchlo určíte zrakovú ostrosť pacienta. Retroiluminačný mód slúži na pozorovanie prípadných opacít v oku. Prístroje takisto ponúkajú užívateľsky príjemné meranie akomodačnej šírky.
NIDEK-auto-keratometer-AR-1s/1a/1

Presné meranie refrakcie

Metóda zobrazovania veľkej zornice
Metóda zobrazovania veľkej zornice hodnotí refrakciu v širšej oblasti s priemerom až 6 mm. Rozlišuje medzi refrakciou v širokej oblasti a refrakciou v centrálnej oblasti, ktorá pokrýva priemer až 3,5 mm. Tieto merania sa vykonávajú súčasne, čo umožňuje vyhodnotiť, ako veľkosť zreničky ovplyvňuje videnie, najmä pri slabom osvetlení.

SLD a vysoko citlivý CCD
Využitie super luminiscenčnej diódy (SLD) zvyšuje kvalitu obrazu tým, že vytvára ostrejší a jasnejší obraz ako štandardné LED diódy. Vysoko citlivý snímač CCD systému zabezpečuje detekciu prstencového obrazu aj v prípadoch slabého odrazu fundu. Integrácia SLD a vysoko citlivého CCD výrazne zvyšuje presnosť merania, najmä v prípadoch hustej katarakty.

Optimálne zahmlievanie na minimalizáciu akomodácie
K zahmlievaniu dochádza po úprave astigmatizmu pacienta pomocou integrovaných cylindrických šošoviek. Tento proces umožňuje jasné videnie cieľa a znižuje potenciálne poruchy akomodácie, čo je obzvlášť výhodné v prípadoch vysokého astigmatizmu.

Jednoduché hodnotenie zrakovej ostrosti (VA) aj pri oslnení (Glare Test)

AR-1s ponúka funkciu merania zrakovej ostrosti (VA), ktorá umožňuje rýchle posúdenie refrakčnej chyby pacienta porovnaním subjektívnych a objektívnych meraní. Umožňuje tiež jednoduché meranie korigovanej zrakovej ostrosti na blízko, čo pomáha určiť prípadnú potrebu progresívnych korekčných skiel.

Meranie akomodácie pohodlne pre pacienta

Prístroje AR-1s a AR-1a vykonávú objektívne meranie akomodácie tak, že pacient je vyzvaný, aby sa zameral na cieľ, ktorý sa približuje z určitej vzdialenosti. Pomocou inteligentného algoritmu rozpoznajú reakcie pacienta a skrátia trvanie merania v prípade pomalých alebo nedostatočných akomodačných reakcií. Toto hodnotenie pomáha pri hodnotení stavov, ako je pseudomyopia, únava očí a akomodačná paralýza.
Návrat hore
Žiadosť o cenovú ponuku

Žiadosť o cenovú ponuku