OCULUS Perimeter Centerfield® 2

  • Kompaktné zariadenie ovládané prostredníctvom stolného počítača alebo notebooku.
  • Umožňuje meranie periférneho videnia až do 70° vo všetkých smeroch.
  • Ako voliteľné doplnkové funkcie ponúka možnosť výberu mechanickej alebo elektrickej opierky brady na zvýšenie komfortu počas vyšetrenia.
Základný popis

Oculus Centerfield® 2: Významný nástroj v ochrane zdravia pri práci s jednoduchou obsluhou a ergonomickým dizajnom.

Perimeter Centerfield® 2 od spoločnosti Oculus vyniká svojím ergonomickým dizajnom. Používateľov poteší jednoduchá a intuitívna obsluha. Je cenným nástrojom v oblasti ochrany zdravia pri práci. Tento prístroj vykonáva statickú perimetriu až do excentricity 70°, čím spĺňa prísne normy stanovené Komisiou pre cestnú dopravu Nemeckej oftalmologickej spoločnosti. Je v súlade s predpismi na vydávanie vodičských preukazov.
oculus-perimeter-centerfield-2

Ergonomický dizajn a moderné pripojenie

Vďaka samostatnej konštrukcii a priezoru chráneným pred svetlom je možné vykonávať vyšetrenia aj v miestnostiach s bežným osvetlením. OCULUS Perimeter Centerfield® 2 je ideálnou prenosnou jednotkou s nízkou hmotnosťou. Perimeter môžete ovládať pomocou USB portu notebooku alebo PC. S dodávaným softvérom umožňuje toto moderné riešenie plne využiť výhody dnešných IT systémov (sieťová konektivita, bezpečné ukladanie údajov a rýchly prístup v prípade potreby).

Spoľahlivé výsledky

Výsledky perimetrických meraní sú prezentované v prehľadnom tlačovom výstupe, čo umožňuje rýchlu identifikáciu abnormálnych oblastí. Opätovné vyšetrenie týchto oblastí nezávisle od mriežky testovacích bodov poskytuje ešte vyššiu spoľahlivosť diagnostickej analýzy. OCULUS Perimeter Centerfield® 2 ponúka súbor preddefinovaných testovacích programov, ktoré pokrývajú najbežnejšie vyšetrenia potrebné v praxi.
oculus-perimeter-centerfield-2
oculus-perimeter-centerfield-2

OCULUS stratégie testovania

Prahové stratégie
Nadprahové stratégie sa osvedčili ako časovo úsporné a účinné vyšetrovacie metódy. Na meranie presných číselných hodnôt zrakových prahov sú k dispozícii rôzne prahové testovacie stratégie.

Mriežka testovacích bodov
Patentovaná projekčná metóda umožňuje ľubovoľný výber mriežky testovacích bodov. Centrálne zorné pole možno vyšetriť pomocou funkčne alebo ortogonálne rozložených testovacích bodov. Na perifériu sa používajú mriežky, ako napríklad „FeV70“ alebo „Esterman“. Táto neobmedzená flexibilita umožňuje v prípade potreby úpravu testovacej mriežky.
Návrat hore
Žiadosť o cenovú ponuku

Žiadosť o cenovú ponuku